piątek, 14 maja 2010

wnętrze w stylu PRL

Czy zastanawialiście się jakie skarby i potencjał kryje w sobie miniony znienawidzony przez Polaków system?
Jeśli ktoś umie wyszukiwać perełki w starociach a jednocześnie wie jak wykorzystać je do stworzenia niebanalnego, nowatorskiego projektu to polski rynek jest pełen wielkich możliwości. Za granicą za meble w stylu PRL nazywane vintage, czasem retro trzeba płacić duże pieniądze. W Polsce często ludzie pozbywają się takich mebli za darmo. Jest to temat interesujący ale tylko dla osób, które mają wyczucie i doskonale wiedzą co, z czym i jak połączyć. Meble w stylu PRL charakteryzują się prostotą formy i tworzą niepowtarzalny styl w połączeniu ze stylem popart. Kto lubi eksperymentować i wyróżniać się niekonwencjonalnym podejściem w projektowaniu wnętrz na pewno doceni możliwości jakie stwarza nam polski rynek.

Sami zobaczcie jaki efekt można osiągnąć:

3 komentarze:

 1. Witam!

  Czy taka komoda pasuje do wnętrza ze ścianą z cegły? Zamieszkałam w kawalerce w kamienicy, w której jedna ściana jest właśnie z cegły. Marzy mi się styl skandynawski z białymi meblami, ale też z komodą, stolikiem i fotelem z czasów prlu. Do tego białe ściany, szara kanapa i białe biurko "na kozach" dla mojej córki. Zastanawiam się nad stolikiem pod tv, chciałabym żeby był biały, ale jaki wygląd tego nie wiem. Możesz pomóc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że taka komoda pasuje do ściany z cegły. Fantastyczne połączenie historii :-) Uwielbiam mieszanie stylów. Trzeba to jednak robić umiejętnie. Białe meble z kolorem naturalnego drewna jak najbardziej pasują. Musisz pamiętać o tzw."wspólnym mianowniku ", który połączy te style np. kształt nóżek.

   Usuń

 
Najlepsze Blogi